stickyimage

Radio Jehona tashme online 24 ore, ne LiveStream.

Mbylle
http://www.radiojehona.al/wp-content/uploads/2012/11/cicerrima.jpghttp://www.radiojehona.al/wp-content/uploads/2012/11/englisht.jpg

Programi

PROGRAMI JAVOR NE RADIO “JEHONA”

E HENE:

1. ORA 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA 07.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”-Ritransmetim

3. ORA 08.45/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE

4. ORA: 14.05/ EMISIONI: “Drite mbi drite”

5. ORA 15.00/ KENGE TE LEHTA TE HUAJA

6. ORA 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise” VOT east.-Live

7. ORA 16.45/ Vazhdim KENGE TE LEHTA TE HUAJA

8. ORA 17.45/ KENGE POPULLORE SHKODRANE

9. ORA 19.05/ KENGE TE LEHTA SHQIPTARE

10. ORA 20.45/ EMISIONI “MBREMJE FETARE”- Cikel me teme:&Ilahi

11. ORA 22.05/ TINGUJT E MBREMJES

12. ORA 23.35/ EMISIONI SHPIRTEROR: “El-Fatiha”

E MARTE:

1. ORA: 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA: 07.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”-Ritransmetim

3. ORA: 08.45/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE

4. ORA: 14.15/ EMISIONI “Ora e Xhumase”- Ritransmetim

5. ORA: 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”VOT east.-Live

6. ORA: 16.45/ EMISIONI “HAPA QE SHIHEN, GJURME QE LIHEN” – Live

7. ORA; 17.45/ KENGE TE LEHTA SHQIPTARE

8. ORA 19.05/ KENGE POPULLORE SHKODRANE

9. ORA 20.45/ EMISIONI: “MBREMJE FETARE” – Kuran shqip

10. ORA: 22.05/ TINGUJT E MBREMJES

11. ORA: 23.35/ EMISIONI SHPIRTEROR: “El-Fatiha”

E MERKURE;

1. ORA 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA 07.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”- Ritransmetim

3. ORA 08.45/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE

4. ORA 14.15/ EMSIONI “HAPA QE SHIHEN, GJURME QE LIHEN” – Ritransmetim

5. ORA 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”VOT .-Live

6. ORA 16.35/ EMISIONI “Ejani te mesojme anglisht”

7. ORA 17.05/ KENGE POPULLORE SHKODRANE

8. ORA 18.15/ KENGE TE LEHTA SHQIPTARE

9. ORA 19.15/ MUZIKE BALLKANIKE(Turke, Boshnjake,,,,)

10. ORA 20.45/ EMISIONI “Drite mbi Drite”- Ritransmetim 1 & Ilahi

11. ORA 22.05/ TINGUJ E MBREMJES

12. ORA 23.35/ EMISIONI SHPIRTEROR: “El-Fatiha

E ENJTE;

1. ORA 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA 07.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”- Ritransmetim

3. ORA 08.45/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE

4. ORA: 14.15/ EMISIONI “Interviste” – Ritransmetim 2

5. ORA 15.00/ KENGE TE FOLKLORIKE

6. ORA 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”VOT . -Live

7. ORA 16.45/ EMISIONI “Sprint sport”- Live

8. ORA 17.45/ KENGE POPULLORE SHKODRANE

9. ORA 19.15/ KENGE DHE MUZIKE POPULLORE TE LARMISHME SHQIPTARE

10. ORA 20.45/ EMISIONI “MBREMJE FETARE”- Kur’an shqip

11. ORA 22.05/ TINGUJT E MBREMJES

12. ORA 23.35/ EMISIONI SHPIRTEROR: “El-Fatiha”

E PREMTE;

1. ORA 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA 07.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise” – Ritransmetim

3. ORA 08.45/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE

4. ORA 11.00/ EMISIONI “Ora e Xhumase”

5. ORA 12.15/ Vazhdim KENGE POPULLORE SHQIPTARE

6. ORA 14.30/ EMISIONI “Sprint sport”. -Ritransmetim

7. ORA 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”VOT east. -Live

8. ORA 16.45/ EMISIONI “Interviste” – Live

9. ORA 17.45/ KENGE POPULLORE SHKODRANE

10. ORA 19.05/ MUZIKE BALLKANIKE(Turke, Boshnjake,…)

11. ORA 20.45/ EMISIONI “Biseda e Xhumase” dhe Ilahi

12. ORA 22.05/ TINGUJT E MBREMJES

13. ORA 23.35/ EMISIONI SHPIRTEROR: “El-Fatiha”

E SHTUNE;

1. ORA 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA 07.30/EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”- Ritransmetim

3. ORA 09.00/EMISIONI “Hite Popullore” – Live

4. ORA 11.30/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE DHE HUMOR

5. ORA 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”VOT east. -Live

6. ORA 16.45/ KENGE POPULORE KOSOVARE

7. ORA 17.30/ EMISIONI “CICERRIMA SHKODRANE” & KENGE PER FEMIJE

8. ORA 18.30/ EMISIONI “Ejani te mesojme anglisht”, ritransmetim 1,

9. ORA 18.45/ KENGE BALLKANIKE (Turke, Boshnjake,…)

10. ORA 20.45/EMISIONI “MBREMJE FETARE”

11. ORA 20.05/EMISIONI “Interviste” – Ritransmetim

12. ORA 22.45/ TINGUJT E MBREMJES

13. ORA 23.35/ EMISIONI: “El-Fatiha”

E DIELE;

1. ORA 07.00/ PREZANTIMI I PROGRAMIT

2. ORA 07.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise” – Ritransmetim

3. ORA 08.45/ KENGE POPULLORE SHQIPTARE (Shkodrane…)

4. ORA 14.15/ EMISIONI “Cicerrima shkodrane”. –Ritransmetim

5. ORA 14.45/ KENGE TURKE

6. ORA 15.30/ EMISIONI INFORMATIV E KULTUROR “Zeri i Turqise”VOT east. -Live

7. ORA:16.45/ KENGE ARBE

8. ORA 18.00/ EMISIONI “Hite popullore”. -Ritransmetim

9. ORA 20.30/ PERMBLEDHJE INFORMATIVE JAVORE/ Flash 7

10. ORA 20.45/ EMISIONI “Ora e Xhumase”,-Ritransmetim i 1

11. ORA 22.00/ EMISIONI “Ejani te mesojme anglisht”, Ritransmetim 2,

12. ORA 22.15/ TINGUJT E MBREMJES

13. ORA 23.35/ EMISION SHPIRTEROR: “El-Fatiha”

Shenime:

1. LAJME FLESH 5 MINUTA NE ORET: 16.30, 17.00, 18.00, 19.00, 20.30, 20.o0, 23.30

ME RITRANSMETIM TE DITES SE MEPARME NE ORET: 07.00, 08.30, 12.00